Отборът на Олимпик Марсилия стигна до драматична победа с 3:2

...

Марсилия се добра до победата в последната минута

Отборът на Олимпик Марсилия стигна до трагична победа с 3:2 над Страсбург в мач от седмия кръг на Лига 1. Срещата мина през много обрати, само че в 90-ата минута триумфът бе за домакините. Кени Лала откри резултата за отбора от Източна Франция в 27-ата минута след пас на Бенжамен Корне. В края на полувремето обаче ОМ стигна до бърз поврат - Димитри Пайе от дузпа и Морган Сансон бяха точни.

L1 - Ligue 1: Germain donne la victoire à l'OM contre Strasbourg https://t.co/Wre2dwIFkU pic.twitter.com/pjwZ8PwqOl
— OM Live News (@RdP_OM) September 26, 2018

В 53-ата минута Марсилия остана с човек по-малко, защото Жордан Амави получи пряк червен картон за жестоко нарушаване против Лала. Гостите постановиха напън, който им донесе триумф в 89-ата минута, когато Нуно Да Коста направи 2:2. Радостта на елзасците обаче бе къса, защото в даденото от съдията продължение Валер Жермен донесе триумфа на ОМ с воле след пас на Хироки Сакай.

В класирането Марсилия заема трето място с 13 точки - колкото има и вторият Лион, само че с по-лоша голова разлика. Страсбург от своя страна е 13-и с осем.

СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Лига 1 7 кръг, сряда 26 септември  Марсилия 3:2краен резулат  Страсбург