Отборът на Олимпик Марсилия разби с 5:1 Лил в мач

...

Марсилия продължава битката за ШЛ

Отборът на Олимпик Марсилия разруши с 5:1 Лил в мач от 34-ия кръг на Лига 1. Домакините не срещнаха особени проблеми със противника и още през първата част към този момент водеха с 4:0. Флориан Товен и Костас Митроглу вкараха по два гола. През втората част Ясин Бензия понижи за “кучетата”, само че в средата на полувремето Лукас Окампос вкара пети гол за ОМ и попари всевъзможни мисли за смяна в крайния резултат от страна на противника.

По този метод Марсилия продължава борбата с Монако и Лион за местата, даващи право на присъединяване в Шампионската лига следващата година. Играчите на Руди Гарсия са четвърти с 69 точки - толкоз има и Лион, а Монако е с една повече. Лил от своя страна продължава да е в рисковата зона и изпадането наподобява все по-вероятно. “Кучетата” са с 29 точки - колкото има и Троа на мястото за плейоф, само че отборът от Североизточна Франция е с мач по-малко. Лига 1 34 кръг, събота 21 април  Олимпик Марсилия 5:1краен резулат  Лил