Отборът на Олимпик Марсилия постигна изключително ценна победа като гост

...

Феноменална задна ножица донесе ценни три точки на Марсилия

Отборът на Олимпик Марсилия реализира извънредно скъпа победа като посетител на Метц с 2:1. Трите точки за отбора на Хорхе Сампаоли донесе полския нападател Аркадиуш Милик, който със ужасно акробатично осъществяване откри мрежата на домакините.

В 26-ата минута Седрик Бакамбу откри за гостите от няколко метра разстояние. Десетина минути по-късно Бамба Диенг можеше да удвои, само че стражът на домакинския отбор сподели страховит инстикт.

Седем минути след началото на втората част пристигна и отговорът на Метц – Хабиб Майга се възползва от прострелно центриране отляво на Канде. В средата на полувремето Диенг изпусна идентично на първото си чисто състояние в срещата, а Лирола при добавката след спасяването на Кайлард прати топката в навън.

Десетина минути преди края Сеад Колашинац върна с глава една топка в наказателното поле на домакините, а там Милик, с тил към вратата означи неповторим гол със задна ножица, с който донесе и цялостния комплект точки на марсилци.