Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:1 Ним в мач

...

Марсилия се събуди, макар и трудно

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:1 Ним в мач от 31-ия кръг на Лига 1. ОМ спря серията си от три следващи срещи без триумф и се върна в борбата за Шампионската лига. Победата пристигна в границите на единствено една минута - сред 72-ата и 73-ата, когато паднаха двете попадения на отбора. Валер Жермен откри, а по-късно Луис Густаво удвои. Съвсем скоро гостите се върнаха в мача, откакто в 82-ата минута Тежи Савание вкара от дузпа. В края на мача гостите пробваха да стигнат до точката, само че по този начин и не съумяха да стигнат до второ попадение.

В класирането Марсилия към този момент заема четвърта позиция, изпреварвайки, най-малко краткотрайно, Сент Етиен с актив от 50 точки. Ним от своя страна е на десето място с 43 точки, което дава убеденост на отбора, че и следващата година ще бъде част от елита на Франция.

Лига 1 31 кръг, петък 5 април  Бордо 2:0краен резулат  Марсилия