Отборът на Олимпиакос се наложи над Панатинайкос със 71:65 (7:17,

...

Олимпиакос срази Панатинайкос в Евролигата, Баскония се наложи над Милано

Отборът на Олимпиакос се наложи над Панатинайкос със 71:65 (7:17, 26:16, 15:9, 23:23) като хазаин в огромното гръцко дерби от 29-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Олимпиакос удължи победната си серия на шест следващи победи и заема петото място във краткотрайното класиране с общо 18 триумфа и 11 загуба. Тимът на Панатинайкос се намира на четвърта позиция със същия актив.

Домакините започнаха едва и вкараха единствено 7 точки в първата част, а на почивката резултатът бе еднакъв 33:33. Преди четвъртата част Олимпиакос поведе с 48:42

Най-резултатен за домакините бе Моузес Райт 19 точки и 3 битки, а за Панатинайкос Кендрик Нън се регистрира със 17 точки.

Българският национал Коди Милър-Макинтайър способства с 6 точки, 5 битки и 5 асистенции за 26 минути на терена при успеха на испанския Баскония над италианския Армани Олимпия Милано с 88:73 (19:18, 29:16, 21:21 19:18) като хазаин в друга среща от кръга. Успехът бе втори следващ и общо 16-и за Баскония, който е осми в Еволигата все още. Маркъс Хауърд бе най-резултатен за успеха с 26 точки и 4 битки.

Друг испански отбор Барселона също реализира домашен триумф над сръбския Партизан с 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8). Каталунският гранд остава втори в подреждането с актив 20-9, а след втората си поредна и общо 13-а загуба Партизан заема десетото място във краткотрайното класиране.

Николас Лапровитола се отличи със 17 точки и 5 асистенции за Барселона, до момента в който за Партизан Алекса Аврамович осъществя 27 точки, 3 битки и 3 асистенции.

Турският Фенербахче надделя испанския Валенсия със 118:88 (22:19, 35:18, 28:24, 33:27) вкъщи, записвайки трета поредна и общо 18-а победа на шестото място в подреждането. Баскетболистите на Фенербахче сложиха нов връх по маркирани тройки в един дуел от шампионата, реализирайки впечатляващите 24. Предишното най-хубаво достижение бе от 22 тройки в един мач, дело на различен турски тим Анадолу Ефес. Вкараните 118 точки също са клубен връх за Фенербахче.

Тайлър Дорси поведе домакините с 28 точки, от които 8 тройки и овладя 3 битки, а Найджъл Хейс-Дейвис добави 21 точки и 3 битки. За гостите от Испания Брандън Дейвис приключи с 18 точки и 5 битки.

В останалите мачове от четвъртък вечер сръбският Цървена звезда отстъпи вкъщи от израелския Макаби Тел Авив с 80:84 (21:17, 26:14, 14:22, 19:31), а домакинска загуба позволи и АЛБА Берлин в Германия от Монако с 82:90 (27:13, 12:32, 23:24, 20:21).

Нови три срещи от 29-ия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже предстоят довечера./ БТА