Отборът на Олимпиакос не успя да се поздрави с успех

...

Олимпиакос рухна в Монако, Везенков със слаб мач

Отборът на Олимпиакос не съумя да се поздрави с триумф при гостуването си на Монако в Евролигата. Тимът на българския национал Александър Везенков загуби срещата с 60:64 (20:8, 14:23, 8:15, 18:18), откакто претърпя фрапантен спад в представянето си в хода на дуела. Срещата бе част от 18-ия кръг на най-силния клубен европейски шампионат.

Самият Везенков изигра най-непродуктивния си мач от началото на сезона, откакто за близо 22 минути на терена се регистрира с 4 точки, 8 битки и 1 асистенция. Спортист номер 1 на България за миналата година обаче не получи нито минута игрово време в последната четвърт, в която старши треньорът Йоргос Барцокас избра да разчита на Алек Питърс. При стрелбата си българинът бе 2/3 от зоната за две точки и 0/4 от тройката.

Във краткотрайното класиране Олимпиакос остава на петото място с баланс от 11 победи и 7 загуби, до момента в който монегаските са на втората позиция с актив от 12 триумфа и 6 провали.
 Везенков: Тежки мачове чакат Олимпиакос