Отборът на Олдъм Атлетик елиминира елитния Фулъм от турнира ФА

...

Олдъм шокира Фулъм на Клаудио Раниери и го изхвърли от ФА Къп

Отборът на Олдъм Атлетик отстрани елитния Фулъм от шампионата ФА Къп. Срещата от третия кръг на конкуренцията предложи много страсти за гостите от Олдъм, които доближиха до цялостен поврат, откакто изоставаха в резултата с 1:0 до 76-ата минута.

...and the celebration that comes with it! ‍#FULOLD pic.twitter.com/f90IlqLxBE
— Fulham Football Club (@FulhamFC) 6 януари 2019 година
Домакините от Фулъм поведоха в 52-ата минута с гол на Денис Одой. Футболистът бе най-съобразителен в наказателното поле след едва изчистване на неприятелски бранител. Той съумя да овладее топката на гърди и със мощен удар от воле да вкара топката във вратата зад Даниел Айверсън. След гола в редиците на Фулъм се видя разпределяне, а Олдъм Атлетик шокира клуба от Висшата лига първо в 76-ата минута. Гостите получиха правото да изпълнят 11-метров углавен удар, който бе трансфорат в гол от Сам Съридж, а в 88-ата минута Калъм Ланг направи обрата цялостен и изведе отбора си до четвъртия кръг на ФА Къп.
FT: The Whites fall victim to an @EmiratesFACup upset here. pic.twitter.com/cIoFnc7vQj
— Fulham Football Club (@FulhamFC) 6 януари 2019 година ФА Къп 3 кръг, неделя 6 януари  Фулъм 1:2краен резулат  Oldham Athletic