Отборът на Нюкасъл затвърди добрата си форма в Премиър лийг,

...

Нюкасъл затвърди подема си с успех над Бърнли

Отборът на Нюкасъл затвърди положителната си форма в Премиър лийг, откакто реализира трета поредна победа. “Свраките” се постановиха с 2:1 като посетител на Бърнли в последния мач от 13-ия кръг. Двубоят ще се запомни с случай преди преди първия съдийски сигнал, след пратеник припадна, което наложи срещата да стартира със забавяне от 30 минути. Гостите обаче не закъсняха с първия си гол, който падна още в четвъртата минугта, откакто Бен Мий си означи автогол. В 23-ата минута Нюкасъл удвои задатъка си. Килиън Кларк се разписа с глава след осъществяване на ъглов удар от Мат Ричи. Уелският национал на Бърнли Сам Воукс съумя да понижи малко преди почивката. След паузата гостите се пробваха да стигнат до изравнителен гол, само че по този начин и не го реализираха. Така резултатът се резервира докрая, а “свраките” се изкачиха на 13-о място с 12 точки. Бърнли върви 17-и с девет. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Премиър лийг 13 кръг, понеделник 26 ноември  Бърнли 1:2краен резулат  Нюкасъл