Отборът на Нюкасъл се класира за петия кръг на турнира

...

Нюкасъл изхвърли Фулъм за ФА Къп

Отборът на Нюкасъл се класира за петия кръг на шампионата за Купата на Футболната асоциация в Англия, откакто отборът на Еди Хау в профил елитния Фулъм. „ Свраките ” се постановиха с 2:0 при визитата си на „ Крейвън котидж ” и си осигуриха място в идващия стадий на най-старата клубна конкуренция в света.

Попаденията в мача бяха дело на Шон Лонгстаф през първата част и Дан Бърн през второто полувреме.

По-рано денем Евертън отпадна от шампионата, допускайки изненадваща загуба вкъщи с 1:2 от Лутън, а отборът на Илия Груев стигна до преиграване с Плимут Аргайл след 1:1 на „ Елънд Роуд ”. Българинът стартира мача като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

Голямата изненада в кръга пристигна в Ипсуич, където локалният отбор отпадна от скромния тим на Мейдстоун Юнайтед.