Отборът на НСА записа първа победа за сезона в женското

...

НСА взе първа победа в женското баскетболно първенство

Отборът на НСА записа първа победа за сезона в женското баскетболно състезание, откакто надигра като хазаин Левски със 71:64 (21:17, 23:15, 19:16, 8:16) в дуел от четвъртия кръг. Ключова за триумфа на студентките се оказа битката под противниковия панер, откакто те съумяха да вземат топката цели 21 пъти след свои стрелби. Това разреши на отбора на домакините да управлява изцяло срещата и да не изпусне водачеството в резултата в нито един миг, макар финалния взлом на " сините ", които завоюваха последната четвърт с 16:8.

Най-резултатна за НСА бе Петя Серафимова със 17 точки. С 16 точки, 8 битки и 7 асистенции приключи Зорница Найденова, а " дабъл-дабъл " от 12 точки и 14 битки направи Мария Светославова. 12 точки вкара и Силвия Колева. За Левски Виктория Койчева означи 13 точки, а Дарина Кочева и Емилия Тенева прибавиха по 12. В класирането в зона " Запад " НСА, Левски и Септември 97 разделят четвърто - шесто място с индикатори от по 1 победа и 3 загуби.