Отборът на Ница победи с минималното 1:0 тима на Марсилия

...

Ница превзе върха в Лига 1 след нов успех

Отборът на Ница победи с минималното 1:0 отбора на Марсилия в среща от 9-ия кръг на френската Лига 1. Момчетата на Франческо Фариоли не престават да се единственият непобеден тим в шампионата и са на върха в класирането с точка повече от втория Пари Сен Жермен. Марсилия пък заема 7-ото място с три победи, три равенства и три загуби.

Единственият гол в срещата падна през второто полувреме. В 79-ата минута Балерди от гостите спъна собствен противник на границата на пеналтерията и получи втори жълт картон. Розарио застана зад топката при последвалия директен свободен удар и центрира в наказателното поле, където Еван Гесан беше праволинеен.

Иначе мачът бе равносилен. Двата тима владееха топката по 50%, а домакините сътвориха единствено едно голово състояние допълнително. Точните изстрели бяха оскъдност, като за Ница те бяха два, а за Марсилия единствено един.