Отборът на Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналите на турнира

...

Нефтохимик се справи с Левски и е последният 1/2-финалист в Money+ Купа на България

Отборът на Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналите на шампионата за Купата на България по волейбол за мъже, който се организира в Пазарджик.

В последния четвъртфинал от програмата бургазлии се постановиха над Левски с 3:1 (25:17, 18:25, 27:25, 25:19) гейма. Така в събота на полуфиналите те ще търсят реванш от домакина на шампионата Хебър, с който играха на финала предишния сезон, извоюван от " тигрите " в четири гейма.

Мачът в спортна зала " Васил Левски " стартира по-добре за столичния отбор, който бе и алегоричен хазаин. " Сините " поведоха с 4:0 точки, само че доникъде на гейма Нефтохимик съумя да изравни. След това волейболистите на треньора Атанас Петров взеха изцяло самодейността и завоюваха първата част с 25:17.

Левски стартира по-добре и във втория гейм, само че този път столичани не позволиха поврат и изравниха след 25:18.

Най-драматичен в дуела се оказа третият гейм. В по-голямата част от него Нефтохимик бе тимът във водеща позиция. Бургазлии имаха задатък от пет точки при 16:11 и от шест при 21:15, само че волейболистите на Левски не се предадоха и след офанзива на Алехандро Торо изравниха при 23:23.

" Сините " обаче нямаха сили да завършат обрата и въпреки да стигнаха до още две изравнявания при 24:24 и при 25:25, в последна сметка изгубиха гейма с 25:27.

Това като че ли срина психически отбора на Левски и още при започване на четвъртия гейм той се оказа съществено изоставащ в резултата. Играчите на Нефтохимик успяваха да поддържат разлика от най-малко пет точки и в последна сметка затвориха мача след 25:19.

Аксел Трухчев бе над всички за спечелилите от Нефтохимик с 21 точки. Още 19 осъществя Георги Петров, а Матей Михайлович приключи с 18.

За Левски Алехандро Торо записа 16 точки, а Венислав Антов и Владимир Гърков се регистрираха с по 10 точки.

Резултати от четвъртфиналите в шампионата за Купата на България по волейбол за мъже:

ЦСКА - Дея спорт                    1:3 (23:25, 25:21, 20:25, 14:25)

Монтана - Берое 2016                2:3 (25:14, 11:25, 21:25, 25:21, 12:15)

Хебър - Черно море                  3:0 (25:23, 25:16, 25:15)

Нефтохимик 2010 - Левски            3:1 (25:17, 18:25, 27:25, 25:19)