Отборът на Нефтохимик 2010 Бургас победи с 3:1 (23:25, 25:23,

...

Нефтохимик 2010 обърна волейболния Левски и се доближи на точка от лидера ЦСКА

Отборът на Нефтохимик 2010 Бургас победи с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:17) като посетител Левски София в един от най-интересните мачове от 20-ия кръг във волейболното състезание на България.

В първата част " сините " водеха с 12:7 и 20:15, с цел да победят с 25:23, макар късния опит за поврат на гостите. Те изоставаха в резултата и във втория гейм с 13:18, само че съумяха да наваксат пасива си и след 25:23 в своя изгода се върнаха в дуела.

Следващите интервали от срещата се оказаха решителни за крайния излаз. Бургазлии имаха преднина от 14:11 и 20:17, с цел да извърнат напълно развоя на събитията при 25:20.

В последната част Нефтохимик 2010 още веднъж контролираше изцяло събитията на полето и завърши мача след 25:19 за 105 минути.

Най-резултатен за спечелилите стана Аксел Трухчев с 24 точки, до момента в който за Левски София със 17 точки се отличи Венислав Антов.

Отборът от Бургас е на второ място в класирането, до момента в който столичани заемат четвъртата позиция досега.