Отборът на Националната спортна академия взе седма поредна победа във

...

Юлиана Вълчева отново изригна с дабъл-дабъл, но Черно море-Одесос загуби от НСА у дома

Отборът на Националната спортна академия взе седма поредна победа във Втора шестица на женското състезание по баскетбол, със 74:52 против Черно море-Одесос като посетител.

В зала " Христо Борисов " варненки бяха равностойни и даже завоюваха първата част, само че по-късно НСА навакса и направи поврат. До почивката столичанки към този момент водеха със 6 точки - 30:36.

В средата на третата част след серия от 10:0 НСА повиши съществено разликата и повече не погледна обратно. Черно море-Одесос направи заключителен опит да се върне в мача, с поредност от 9 безответни точки на старта на последната четвърт. Домакините обаче не вкараха нито една точка в последните 6 минути от срещата, и след ново 13:0, НСА си подпечата безапелационния триумф, написа Bgbasket.

Петя Серафимова приключи с 28 точки и 8 откраднати топки за победителките. Мария Светославова добави 16 точки и 14 битки. НСА бе във Варна с 9 състезателки, като употребява повече единствено шест от тях.

Юлияна Вълчева записва следващи си дабъл-дабъл от 19 точки и 17 битки за Черно море, а Илияна Георгиева добави 12 точки.
Източник: petel.bg