Отборът на Наполи се провали срещу Болоня в домакински двубой

...

Домакински провал срещу Болоня задълбочи неаполитанската криза

Отборът на Наполи се провали против Болоня в домашен дуел от 14-и кръг на Серия А, приключил 2:1 за гостите. Фернандо Йоренте откри резултата за неаполитанците, само че през втората част Андреас Олсен и Никола Сансоне оформиха цялостния поврат.

В началото на дуела Ирвин Лосано изпрати топката в мрежата на Болоня, само че попадението му бе анулирано поради засада.

Последваха голови благоприятни условия и пред двете порти, само че попадението падна чак в края на първата част, когато след голям брой рикошети топката доближи до Фернандо Йоренте, който заби топката в мрежата на Лукаш Скорупски.

През втората част Андреас Олсен овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля в дясната част на вратата, с цел да възвърне равенството в срещата.

В 78-ата минута Дрис Мертенс пропусна страхотна опция да изведе тима си напред в резултата, откакто ударът му мина тъкмо над напречната греда.

Малко по-късно Никола Сансоне оформи цялостния поврат, откакто показва самообладание в наказателното поле, отправяйки страховит изстрел към вратата на Давид Оспина.

В добавеното време Йоренте опита да се възползва от положително прехвърлящо центриране, само че ударът му с глава бе отразен от Скорупски.

Секунди по-късно Йоренте въпреки всичко изпрати топката в мрежата на полския пазач, само че след обзор с ВАР попадението бе анулирано.

Наполи се намира на 7-а позиция в класирането с 20 точки в своя актив, а Болоня е 12-и с 4 пункта по-малко.