Отборът на Наполи продължава с впечатляващото си представяне в първенството

...

Наполи отвя Каляри за десета поредна победа

Отборът на Наполи продължава с впечатляващото си показване в шампионата на италианската Серия А. В финален мач от 26-ия кръг неаполитанци се постановиха с разгромното 5:0 при визитата си на Каляри. По този метод играчите на Маурицио Сари записаха десетата си поредна победа в шампионата.

Хосе Кайехон откри за Наполи в 29-ата минута, а три минути преди края на първата част голмайсторът на отбора Дрис Мертенс удвои. След почивката гостите стигнаха до нови три попадения, дело на капитана Марек Шамшик в 61-ата, Лоренцо Инсиние от дузпа в 72-ата и Марио Руи в 91-ата минута.

С триумфа отборът от Неапол усили преднината си на върха в класирането пред първенеца Ювентус. Наполи е първи с 69 точки, с 4 повече от „ бианконерите “, които обаче са и с мач по-малко, защото поради неприятното време семейството им против Аталанта бе отсрочено. /БГНЕС
Източник: bgnes.com