Отборът на Наполи постигна победа с 2:0 при домакинството си

...

Наполи победи Сампдория при получаването на шампионската титла в Серия А

Отборът на Наполи реализира победа с 2:0 при семейството си на Сампдория в дуел от последния 38-и кръг на италианската Серия А.

„ Партенопеите “ откриха резултата на стадион „ Диего Армандо Марадона “ в 64-ата минута от дузпа отсъдена за нарушаване на Никола Муру против Виктор Осимен в наказателното поле. Бранителят на гостите влезе с шпагат в краката на нападателя на Наполи, той се стовари на земята и Муру получи жълт картон за неразчетеното си деяние. Зад топката застана пострадалия Осимен, който прати топката в долния ъгъл на вратаря Мартин Турк.

Шампионите на Италия удвои преднината си пети минути пред края на постоянното време. Джовани Симеоне получи подаване от Распадори зад границата на пеналтерията на Сампдория, като нападателят на домакините с мощен изстрел се разписа в горния десен ъгъл на стража Турк.

В класирането Наполи приключва като водач с 90 точки, до момента в който Сампдория изпада от елита, заемайки последното 20-о място с актив от едвам 19 точки.

След дуела съставът на Лучано Спалети бе публично награден с третата си шампионска купа на Италия.