Отборът на Наполи постигна обрат и записа победа с 2:1

...

Резерви донесоха първи успех за Наполи на Диего Марадона

Отборът на Наполи реализира поврат и записа победа с 2:1 при семейството си на Сампдория от 11-ия кръг на Серия " А ". За неаполитанците това е първи триумф на техния стадион, откогато той носи името " Диего Армандо Марадона ".

Срещата стартира с неочакван гол за " моряците ", дело на Якуб Янкто в 20-ата минута. До края на първата част " партенопеите " по този начин и не съумяха да стигнат до попадение. На почивката обаче Дженаро Гатузо направи две основни смени, пускайки в игра нападателите Ървинг Лозано и Андреа Петаня. Още в 53-ата минута Дрис Мертенс качи топката на главата на Лозано, който изравни резултата. В 61-ата мексиканецът можеше да се разпише още веднъж, само че гредата спря неговия шут по земя от границата на наказателното поле. В 68-ата обаче той подаде на Петаня, чийто удар с глава донесе победния гол в мача.

90+4: It's all over here!! 2-1

— Official SSC Napoli (@en_sscnapoli)
По този метод Наполи стана трети в класирането с 23 точки в актива си, а Сампдория е 13-и с 11 пункта на сметката си.
Серия А 11 кръг, неделя 13 декември  Наполи 2:1краен резулат  Сампдория