Отборът на Наполи постигна комфортна победа с 3:1 при гостуването

...

Наполи се изравни на върха с Ювентус

Отборът на Наполи реализира удобна победа с 3:1 при гостуването си на Торино в среща от петия кръг на италианската Серия А. С триумфа си възпитаниците на Карло Анчелоти краткотрайно се изравниха на върха във краткотрайното класиране с водача Ювентус, който по-късно довечера гостува на Фрозиноне. Срещата стартира по превъзходен метод за неаполитанците, които откриха още в 4-та минута на дуела след попадание на Лоренцо Инсинье. Голът в допълнение успокои Наполи и те добиха спомагателна доза самочувствие. В 20-та минута Дрийс Мертенс центрира чудесно към непокрития Симоне Верди, който означи първото си попадение за клуба след идването си от Болоня през лятото. Гостите резервираха преднината си до края на първата част.

Противно на логиката, Торино се върна в мача при започване на второто полувреме. Нарушение в наказателното поле бе глобено от основния арбитър Масимилиано Ирати, а топ голмайсторът на торинци Андреа Белоти осъществя от бялата точка, с цел да понижи изоставането на своя тим. Радостта на домакините обаче беше краткотрайна, откакто малко по-късно Лоренцо Инсинье вкара втория си гол в мача и подпечата трите точки за неаполитанците. Докрая на срещата те можеха да усилят преднината си, само че с пропуски се регистрираха Инсинье, Мертенс и Хамшик. Играчите на Карло Анчелоти се реваншираха на своите последователи, откакто през седмицата не можаха да стартират с победа в Шампионската лига, завършвайки наедно като посетител на Цървена звезда. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg