Отборът на Наполи победи с 4:1 Лече като гост в

...

Йоренте отбеляза два при рутинна победа на Наполи, Джеко измъкна Рома в края

Отборът на Наполи победи с 4:1 Лече като посетител в дуел от четвърти кръг на Серия А. Новото попълнение на Наполи Фернандо Йоренте означи две попадения, Лоренцо Инсиние бе прецизен от дузпа, а по-късно Фабиан Руис също осъществя. Почетното попадение за домакините означи Марко Манкозу от дузпа.

Резултатът бе открит в 28-ата минута от Фернандо Йоренте, който осъществя от близко в опразнената мрежа.

В 37-ата минута футболист на Лече игра с ръка и откакто съдията прегледа обстановката благодарение на ВАР, отсъди дузпа за Наполи. Точен от бялата точка бе Лоренцо Инсиние, който прокара топката в левия ъгъл около протегнатата ръка на вратаря Габриел.

В 52-ата минута Фабиан Руис се откъсна от отбраната и означи брилянтен гол от позиция отвън наказателното поле, откакто изстреля топката в левия ъгъл.

Седем минути по-късно съдията Марко Пичинини още веднъж отсъди дузпа, само че този път за Лече. Давид Оспина повали един от противниците си с извънредно жестоко влизане, съдията още веднъж се допита до ВАР, само че откакто прегледа обстановката, удостовери решението си. Марко Манкозу изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

Минути преди края Фернандо Йоренте означи второто си попадение в срещата и изстреля отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле, в горния десен ъгъл на вратата.

В мача на „ Стадио Ренато Дал’Ара” Рома победи домакина Болоня след късен гол в добавеното време на срещата. Резултатът бе открит в 49-ата минута от Александър Коларов, Никола Сансоне изравни от дузпа, само че Един Джеко означи в добавеното време и донесе успеха на Рома.

Единствената забавна обстановка през първата част бе в 23-ата минута, когато Александър Коларов извърши пробив до границата на наказателното поле, само че шутира на сантиметри от дясната греда.
В 49-ата минута Коларов означи превъзходен гол след съвършен техничен удар в горния ляв ъгъл на вратата.

Няколко минути по-късно точно Коларов извърши жестоко влизане в краката на противник от Болоня и съдията Лука Пайрето отсъди дузпа за „ червено-сините”. Никола Сансоне осъществя от точката за дузпа и вкара топката във вратата на Пау Лопес.

В 85-а минута Джанлука Манчини извърши нарушаване, за което съдията го наказа с жълт картон, който бе негов втори в срещата и бе заставен да напусне терена.

В самото добавено време на срещата Лоренцо Пелегрини сътвори красиво прехвърлящо центриране в наказателното поле, където Един Джеко скочи високо и засече с глава топката, изпращайки я в средата на мрежата.

Отборът на Наполи е на трета позиция с 9 точки след 4 изиграни дуела, а Лече е предпоследен с актив от 3 точки.
Рома заема четвърта позиция в Серия А с 8 точки в своя актив, а Болоня са една позиция по-надолу с точка по-малко.