Отборът на Наполи отстъпи у дома с 0:1 на Специя

...

Специя излъга Наполи без Петко Христов

Отборът на Наполи отстъпи вкъщи с 0:1 на Специя в мач от 19-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение в мача бе дело на Жуан, който в 37-ата минута имаше нещастието да прати топката в личната си врата. Българският национал Петко Христов изгледа дуела от пейката.

Иначе гостите бяха по-добрият тим през целия дуел, само че не съумяха да вкарат ситуациите си. След половин час игра Матео Политано стреля от ръба на наказателното поле, само че топката мина около десния непряк дирек.

Точно 10 минути по-късно Специя получи правото да извършва свободен удар, а Жуан засече кълбото и го прати в личната си врата.

През втората част неаполитанците профукаха нови обещаващи благоприятни условия за изравнително попадение, откакто Ирвинг Лосано прати топката над напречната греда.

В 54-ата минута точно той въпреки всичко разпечата вратата на гостите, само че попадението бе анулирано поради засада.

Дълбоко в добавеното време удар на Елиф Елмас даже разтресе вратата на Проведел, само че в последна сметка трите точки отидоха на сметката на гостите.

Така Наполи записа трета загуба в последните четири турнирни срещи, с което се свлече до третата позиция с 39 точки. Специя, от своя страна, най-сетне победи и към този момент е с 16 пункта на 17-а позиция.