Отборът на Нант победи с 1:0 Анже в мач от

...

Нант удари Анже с дузпа

Отборът на Нант победи с 1:0 Анже в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение падна в средата на първата част от дузпа. Тогава Ромен Тома спъна Лео Дюбоа в наказателното поле и реферът уточни бялата точка. От наказателния удар Емилиано Сала бе прецизен. През второто полувреме Ясин Баму получи втори жълт картон и остави “канарчетата” с човек по-малко. Играчите на Клаудио Раниери обаче съумяха да задържат триумфа до края на мача и по този начин да се поздравят с трите точки.

В класирането Нант към този момент заема пета позиция с актив от 30 точки. Това е обаче на цели 17 от водача Пари Сен Жермен. Анже от своя страна е предпоследен с 15 точки и доста мотиви за размисъл по отношение на елитния статут на клуба. Лига 1 18 кръг, неделя 17 декември  Нант 1:0краен резулат  Анже