Отборът на Нант победи като домакин с 3:2 Пари Сен

...

Нант се справи с резервите на ПСЖ

Отборът на Нант победи като хазаин с 3:2 Пари Сен Жермен в отсрочена среща от 28-ия кръг на Лига 1. За парижани това е трети мач без победа в шампионата след 2:2 със Страсбург и 1:5 от Лил. Поради разнообразни аргументи в техния състав липсваха Килиан Мбапе, Тома Моние, Единсон Кавани, Неймар, Маркиньос, Тиаго Силва, Анхел ди Мария, Хуан Бернат и Марко Верати. Така в стартовите 11 на отбора личаха имената на доста запаси и юноши.

В 19-ата минута Даниел Алвеш с извънреден шут от към 30 метра забоде топката в горния отдалечен ъгъл на вратата. До почивката обаче “канарчетата” съумяха да извърнат развоя на мача. Първо, в 22-ата минута, Диего Карлос изравни с глава след осъществяване на корнер, а в 44-ата Маджийд Варис приключи чудесна офанзива на домакините с гол.
« Ah ça fait du bien! »

Au cœur du vestiaire après la victoire @PSG_inside, avec le double buteur Diego Carlos aux manettes pic.twitter.com/61ezLjvySM
— FC Nantes (@FCNantes) April 17, 2019 В 52-ата минута играчите и почитателите на Нант още веднъж честваха след собствен корнер. Този път обаче създателят на попадението беше от съперниковия отбор. Алвеш нямаше шанс и след контакт с него топката влетя в личната му мрежа. В 89-ата резервата Метехан Гюджлю от състава на гостите с прецизен изстрел оформи крайното 3:2.

Въпреки загубата през днешния ден, ПСЖ остава безапелационен водач с 81 точки, или със 17 пред втория Лил. Ако през днешния ден тимът беше победил, щеше публично да отбрани купата си. Нант се изкачи на 14-о място с 37 пункта. Лига 1 28 кръг, сряда 17 април  Нант 3:2краен резулат  Пари Сен Жермен