Отборът на надви с 1:0 като гост в среща от

...

Реал Сосиедад пречупи Хетафе като гост

Отборът на надделя с 1:0 като посетител в среща от 23-ия кръг на испанското състезание. донесе успеха на баските с гол в 30-ата минута. До попадението се стигна след центриране отдясон и воле на. Топката се отби от напречната греда итупна тъкмо пред голлинията, само че Исак бе на вярното място в точния миг и с добавка означи един о тнай-лесните голове в кариерата си, а той се оказа и единствен в дуела.

В добавеното време наставникът на домакините от Хетафе си изпусна нервите и напсува състезател на Реал Сосиедад, а това му донесе червен картон. В последна сметка домакините не съумяха да се преборят най-малко за тъждество и след третото си следващо проваляне в шампионата (Хетафе няма маркиран гол към този момент в четвърти следващ мач) заемат 13-о място в подреждането с 24 точки. Реал Сосиедад е пети с 38 точки, откакто записа втора поредна победа в Ла Лига.

Ла Лига 23 кръг, неделя 14 февруари  Хетафе 0:1краен резулат  Реал Сосиедад