Отборът на Монца спечели с 2:1 като гост първия мач

...

Монца спечели първия мач от 1/2-финалния плейоф за влизане в елита , Антов не игра

Отборът на Монца завоюва с 2:1 като посетител първия мач от 1/2-финалния плейоф за влизане в Серия " А ". Така възпитаниците на Джовани Стропа направиха още една дребна стъпка към влизане в елита. Наставникът обаче още веднъж избра да не заложи на българския бранител Валентин Антов, който изгледа срещата от аварийна пейка.

Домакините от Бреша поведоха рано в мача. Още в 7-ата минута Стефано Морео порази вратата на противника за 1:0.

Монца обаче съумя да направи цялостен поврат. Първо в 44-тата минута Кристиан Гюткяер възвърне равенството в резултата, а в 56-ата минута те получиха дузпа и още веднъж Гюткяер бе прецизен от бялата точка за 1:2.

Така Монца взе добра преднина преди реванша на собствен терен. Ответният мач е в неделя, 22 май.