Отборът на "Монтана" завърши с победа серията си от контролни

...

Монтана победи Кариана с 2:0, Димитър Георгиев с гол и асистенция /снимки/

Отборът на "Монтана " приключи с победа серията си от контролни срещи от лятната предсезонна подготовка. Монтанци се постановиха с 2:0 над новака във Втора професионална лига "Кариана ", за който това също бе последна инспекция преди началото на новия сезон. Новото попълнение Димитър Георгиев се отличи с гол и асистенция. Двубоят се играе на стадион „ Огоста”, като преди него стана формалното показване на двата тима. Заради жегата играта на два пъти бе прекъсвана, с цел да може футболистите да пият типа.
Домакините потеглиха самоуверено в офанзива още след първия съдийски сигнал, гостите бяха добре проведени в отбрана и разчитаха на бързи контратаки. Първата рискова обстановка се разигра пред вратата на Стамен Бояджиев, само че ударът на Атанас Илиев в 8-та мин. излезе в навън. Карианци дадоха отговор с бърза контраофанзива, при която капитанът им Евгени Игнатов-Бамзе принуди вратаря Ивайло Георгиев да избива в корнер. В 14-та мин. Сергей Георгиев получи топката пред границата на наказателното поле, само че стреля високо над гредата. Най-чистото състояние за гол стана в последната минута на първото полувреме, когато Деян Иванов проби от ляво, Владимир Айтов сгреши и изведе в наказателното поле Ангел Бастунов, който пусна топката около вратаря, само че тя се отби от лявата греда.
На полувремето и двата тима направиха доста смени, само че на терена продължи да бъде забавно. След близо час игра "Монтана " поведе. Тони Тасев центрира в наказателното поле, там Димитър Георгиев смъкна топката с гърди към Стефан Цонков и централният бранител на домакините не остави никакъв късмет на вратаря Павел Станев. В 83-та мин. влезлият като запаса за Кариана Ангел Русев от дребен ъгъл стреля рисково, само че вратарят Марин Орлинов мазета в корнер. В ответната офанзива привлеченият от "Дунав " (Русе) нападател Димитър Георгиев се измъкна от двойката централни бранители на "Кариана " и майсторски пусна топката около вратаря за 2:0.
"Монтана ": Ивайло Василев, Васил Попов, Стефан Цонков-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Тони Тасев, Даниел Георгиев, Атанас Илиев, Николай Гавов, Сергей Георгиев-кап. (Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Румен Трифонов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов, Ивайло Стоянов, Айкут Рамадан, Димитър Георгиев). Треньор: Ферарио Спасов.
"Кариана ": Стамен Бояджиев, Станислав Георгиев, Георги Илиев, Николай Дичев, Иван Тодоров, Николай Николов, Георги Цеков, Деян Иванов, Стоян Предев, Евгени Игнатов-кап., Ангел Бастунов (Павел Станев, Цветко Иванов, Ангел Цолов, Людмил Иванов, Християн Илиев, Ивелин Илиев, Цветомир Тодоров, Леонел Матадос, Ангел Русев). Треньор: Атанас Джамбазки.
Голмайстори: 1:0 Стефан Цонков (56), 2:0 Димитър Георгиев (84).
Главен арбитър: Николай Малджански.
Асистенти: Даниел Цолов, Николай Михайлов.
Стадион: „ Огоста”-200 фенове.
Източник: bulnews.bg