Отборът на "Монтана" завърши наравно 1:1 с опашкаря "Септември" (Симитли)

...

Монтана се изложи срещу опашкаря Септември /Симитли/ /снимки/

Отборът на "Монтана " приключи наедно 1:1 с опашкаря "Септември " (Симитли) на личен терен и по този метод не съумя да се възползва от грешките на първите три тима в класирането и да се приближи компактно до тях.
Домакините играха 22 минути с човек повече, само че стигна единствено до точка, която несъмнено не ги радва. 21–годишният полузащитник Алекс Тодоров-Маевата за първи път стартира титуляр за монтанци. Юношата на клуба размени на пожар Стефан Каменов, който се директно преди мача се оплака от болки в глезена.
Първото полувреме се игра в полето на гостите, само че единствената чиста обстановка за гол стана секунди преди почивката, когато Мехди Уамри засече с глава центриране на Александър Башлиев, само че би в навън.
След почивката "Монтана " натисна и пред вратата на Филип Димитров стана много напечено, като рисковите положения следваха едно след друго. Противно на логиката обаче гостите поведоха. Това стана в 58-та мин., когато Георги Божилов с отдалечен диагонален удар изненада Петър Л. Петров. Домакините стегнаха обрача пред наказателното поле на "Септември " и в 74-та мин. резултатът бе подравнен. Александър Башлиев бе изведен от Йордан Йорданов самичък против вратаря и пусна топката около него за 1:1. Малко по-късно от лагера на монтанци желаеха дузпа за нарушаване против Башлиев, само че основният арбитър Кристиян Колев подвигна жълт картон на бранителя за симулация. До края на мача с дружни старания и с доста бавене на времето гостите съумяха да удържат равенството.

"Монтана " - "Септември " (Симитли) 1:1

"Монтана ": 1.Петър Л. Петров, 21.Александър Башлиев, 5.Даниел Стоянов, 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков, Йордан Йорданов-кап., 11.Борислав Дамянов, 8.Алекс Тодоров(46-2.Стоян Предев), 24.Мехди Уамри, 17.Идрисс Фудил, 7.Лиандро Мартис (63-9.Владислав Цеков). Треньор: Антони Здравков.

"Септември ": 13.Филип Димитров, 28.Крум Николов, 5.Любомир Граминов, 77.Кристиян Михайлов-кап., 23.Слави Косов, 19.Нелсън Гелвенели (18-66.Христо Младенов), 20.Емил Петров (72-17.Васил Божинов), 69.Наджиб Чибоут (79-18.Петър Кепов), 7.Георги Божилов, 6.Йоан Петров, 11.Жан да Силва (80-9.Владислав Златинов). Треньор: Спас Стоименов.

Голмайстори: 0:1 Георги Божилов(58), 1:1, Александър Башлиев (74).

Главен арбитър: Кристиян Колев.
Асистенти: Ивелин Рашев, Иван Копчев.

Жълти картони: Александър Башлиев, Стефан Цонков (Монтана); Филип Димитров, Любомир Граминов, Слави Косов, Христо Младенов (Септември).
Червен картон: Христо Младенов (Септември 68-ма мин.).

Стадион: „ Огоста”-150 фенове.
Източник: bulnews.bg