Отборът на Монтана записа трета победа в Първата осмица на

...

Монтана пак победи Левски

Отборът на Монтана записа трета победа в Първата осмица на волейболната Суперлига за мъже. Волейболистите на Даниел Пеев надиграха изрично Левски София с в мач, изигран в зала " Младост ".

Това бе втора поредна победа за Монтана над Левски, откакто Максим Сапожков и компания срезиха “сините” с 3:1 и за Купата на България.

Така Монтана заема 6-а позиция във краткотрайното класиране с актив от 7 точки (3 победи, 3 загуби).
Левски е 5-и с 12 точки (4 триумфа, 3 поражения) и мач повече.

Домакините взеха реванш от столичния гранд за загубата с 1:3 гейма във втори кръг.

Волейболистите от Монтана преобладаваха в две от трите елементи, като на моменти съперникът се доближаваше, само че не успяваше да ги преодолее. Във втория гейм левскарите имаха предимство в детайлите през множеството време, само че разрешиха да бъдат настигнати. Монтана вкара конспирация, силите на " сините " им дадоха опция да стигнат до геймбол, който обаче не съумяха да отразят.

Най-резултатен бе Максим Сапожков с 14 точки (1 ас, 1 блок), а националът Стефан Чавдаров добави 12 точки (3 аса, 2 блокади). С по 10 точки приключиха Радослав Попов (1 ас, 2 блокади) и Златан Йорданов (1 ас, 2 блокади).

За Левски Гордан Люцканов бе над всички с 16 точки (2 блокади).