Отборът на "Монтана" загуби от "Левски" с 0:1 в 1/8-финала

...

Монтана загуби от Левски с автогол и отпада от турнира за Купата на България

Отборът на "Монтана " загуби от "Левски " с 0:1 в 1/8-финала за Купата на България. Двубоят се изигра на стадион "Георги Аспарухов ", макар че домакини се водят монтанци. Техният стадион "Огоста " обаче сега е в ремонт и това наложи дуелът да бъде изместен на "Герена ".
Преди срещата спортният шеф Даниел Боримиров награди с плакет легендата Стефан Аладжов, който преди седмица навърши 70 години. Както е известно, някогашният ляв бранител е рекордьор по мачове с екипа на "Левски " - 473 срещи.
Първият удар в посока към една от двете порти бе на Кабрал в 5-ата минута. "Сините ", които играят с аварийния си жълт екип, водят самодейността.
Прохазка пропусна отлична опция в 19-ата минута. Той получи подаване от Габриел Обертан, само че прати топката над гредата от осем метра. Французинът стреля мощно в 22-ата минута, само че право в ръцете на Василев.
Играчите на Роси продължиха да държат топката, като много деен беше Обертан. "Левски " обаче атакуваше без скорост и мудно, като не създаваше благоприятни условия за гол. Малко преди края на първата част Обертан центрира отляво, само че Кабрал се забави и не съумя да засече във вратата на Монтана.
Втората част стартира на малко по-високи обороти. В 55-ата минута "Левски " поведе, а прецизен не беше състезател на столичани, ами Даниел Георгиев. Бившият състезател на "Черно море " си означи безразсъден автогол за 0:1, когато се опита да изпревари Роман Прохазка, който чакаше да засече чудесно центриране на Милош Цветкович.
В 66-ата минута Прохазка стреля чудесно, Василев се протегна и мазета топката в горната греда, а при добавката Мапуку, който получи първия жълт картон в мача, бе в засада. Кабрал се размина с първото си попадение за "Левски " в 72-ата минута, когато негов изстрел мина на сантиметри от дясната греда на Василев. Антонио Вутов го размени секунди по-късно.
В 76-ата минута Мирослав Антонов бе покрай равнене. Таранът насочи топката с глава в горния десен ъгъл, само че капитанът Божидар Митрев мазета със сетни старания.
Вратарят още веднъж сподели отличен инстикт в 78-ата минута, когато Тодор Колев стреля мощно, а "Левски " имаше шанс, защото при добавката Иван Коконовизпусна да изравни на празна врата, откакто бранителят Мики Орачев му попречи.
"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов, Владимир Айтов, Тодор Колев, Йордан Йорданов, Борислав Балджийски, Сергей Георгиев (67-Александър Манолев), Петър Атанасов (75-Даниел Васев), Мирослав Антонов, Иван Коконов (86-Борислав Дамянов)
"Левски ": Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Димитър Пиргов, Мики Орачев, Жорди Гомес, Антони Белмонт (78-Васил Панайотов), Роман Прохазка, Джерсон Кабрал (72-Антонио Вутов), Габриел Обертан, Жуниор Мапуку.