Отборът на "Монтана" стигна до трудна домакинска победа с 68:64

...

Монтана с обрат над Берое, Тина Димитрова в основата на победата /снимки/

Отборът на "Монтана " стигна до сложна домакинска победа с 68:64 (14:16, 15:22, 20:12, 19:14) над "Берое " (Стара Загора) в среща от IXкръг на шампионата на „ А” група, първа четворка. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов започнаха и приключиха добре мача.
Гостите водеха на полувремето с 38-29, а в един миг преднината им бе 12 точки. Радостина Димитрова обаче ги прекърши в последната четвърт. Нациналката първо изравни за 56-56, а 4.56 мин. преди края вкара две следващи тройки и незабавно по-късно два фаула и тимът и се откъсна с 10 точки 68-58. Димитрова стана и топреализатор на дуела с 23 точки.
Капитанката на "Монтана " Димана Макариева се отличи с дабъл 13 точки и 11 битки. За "Берое " най-полезна с 18 точки бе Теодора Динева, с две по-малко от нея приключи капитанката на гостите Виолина Кочева.

"Монтана " – "Берое " (Стара Загора) 68:64 (14:16, 15:22, 20:12, 19:14)

"Монтана ": Виктория Стойчева 7, Цветомира Шаренкапова 9, Габриела Костова 1, Димана Макариева-кап. 13, Христина Иванова 11(Радостина Димитрова 23, Мария Желязкова 3, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое ": Карина Константинова 3, Теодора Динева 18, Радослава Бъчварова 6, Милена Томова 9, Гергана Иванова 5 (Виолина Кочева-кап. 16, Христина Тютюнджиева 7, Петя Бояджиева, Александра Петрова). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Младен Субашлиев, Славчо Нушев, Серафим Петров.

Зала: „ Младост”-400 фенове.
Източник: bulnews.bg