Отборът на "Монтана" стартира с победа серията си от контролни

...

Монтана победи с 2:1 11-ия в елита на Румъния

Отборът на "Монтана " започва с победа серията си от контролни срещи на лагера в Банско (5-17 юли).
В първата си инспекция в пиринския балкан воденият от треньора Светлан Кондев отбор обърна с 2:1 румънския "Академика " (Клинчени). Йордан Йорданов и Георги Манолиу бяха точни за триумфа над 11-ия в елита на Северната ни съседка.
Проверката пропуснаха поради травми вратарят Мариo Кирев, Владимир Айтов, Румен Георгиев-Джако и пристигналите на проби чужденци Фидил Идрисс и Стергиос Икономикос. Младежкият национал Стефан Каменов пък се завърна в игра след контузия, която не му разреши да вземе присъединяване в предходните два спаринга със "Спортист " (Своге) 2:0 и "Левски " (Лом) 3:1.
През първото полувреме монтанци извършиха серия от корнери пред вратата на противника си, само че без резултат. Единствената по-опасна голова обстановка бе основана в 36-та мин., когато мощен шут на най-новото попълнение в лятната селекция на Монтана Крис Гади бе избавен от румънския вратар.
На почивката и в двата тима бяха направени по няколко смени, над спортния комплекс „ Пири “ позахладня и играта живна. "Монтана " поведе в 51-та мин., когато след ювелирно осъществяване от фаул от 25 метра Йордан Йорданов изпрати топката неспасяемо под сглобката. "Академика " съумя да изравни осем минути по-късно. Влезлият като запаса младеж Георги Манолиу узакони превъзходството на монтанци в 81-та мин., откакто се пребори с румънския вратар за една върната към него топка.

"Монтана " - "Академика " (Клинчени) 2:1

"Монтана ":Петър Петров (46-Мартин Петков), Александър Башлиев (70-Алекс Тодоров), Иван Михов-кап., Димитър Буров, Даниел Стоянов, Николай Николов (46-Стоян Предев), Крис Гади (70-Аспарух Смилков), Йордан Йорданов, Владислав Цеков (46-Росен Кръстев), Стефан Каменов 46-Атанас Карачаров), Стефан Христов (70-Георги Манолиу). Треньор: Светлан Кондев.
Източник: bulnews.bg