Отборът на "Монтана" спечели с 3:0 (25:23, 25:22, 25:16) домакинската

...

Монтана с очаквана победа над Черно море БАСК /снимки/

Отборът на "Монтана " завоюва с 3:0 (25:23, 25:22, 25:16) домакинската си среща с "Черно море БАСК " от втория кръг на шампионата на волейболната Суперлига при мъжете. Пред към 300 фенове в зала „ Младост” воденият от треньора Даниел Пеев отбор срещна непредвиден отпор в първите два гейма. Те вървяха точка за точка, без нито един от двата тима да успее да се откъсне с по-голяма разлика. Монтанчани ги затвориха с 25:23 и с 25:22 най-много с помощта на по-големия си опит. В третата част гостите позволиха повече неточности и се предадоха след 22 минути игра. Иван Латунов и капитанът на "Монтана " Мартин Пенев се отличиха с по 10 точки за домакините. Витали Бондар и Стефан Чавдаров приключиха мача с по 9 точки за спечелилите. За гостите от морската ни столица Варна Стефан Иванов бе най-резултатен с 16 т., с които стана топ-реализатор на мача.

"Монтана " - "Черно море БАСК " (Варна) 3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

"Монтана ": Иван Латунов 10, Витали Бондар 9, Анти Пойкела 6, Сергей Андриевский 1, Стефан Чавдаров 9, Мартин Пенев-кап. 10 (Кристиян Петров). Треньор: Даниел Пеев.
"Черно море ": Георги Ботев, Стефан Иванов 16, Калоян Балабанов-кап. 10, Димитър Василев 7, Николай Колев 6, Траян Иванов 2 (Николай Маринов 1, Борис Димов-либеро). Треньор: Димитър Пангаров.
Съдии: Йовчев, Лазарова.

Зала: „ Младост”-300 фенове.
Източник: bulnews.bg