Отборът на "Монтана" спечели с 2:1 областното дерби с "Левски"

...

Даната герой за Монтана в областното дерби с Левски /Лом/ /снимки/

Отборът на "Монтана " завоюва с 2:1 регионалното дерби с "Левски " (Лом) от V кръг на шампионата на Втора професионална лига.
И двата гола за домакините вкара Йордан Йорданов-Даната, в края на мача Кристиян Григоров заби почетното попадение за новака в групата.
Монтанци играха съвсем цяло второ полувреме с човек по-малко, откакто Николай Николов бе изпъден с червен картон. На формалната естрада на стадион „ Огоста “ бяха кметът на Монтана Златко Живков и на Лом доктор Георги Гаврилов, както и новият ст. треньор на гостите Ивайло Василев, който изгледа мача в компанията на Пламен Гетов, който дава отговор за спорта в община на крайдунавския град.
Двата тима направиха скучно първо полувреме, което ще се запомни единствено с един отдалечен шут на Александър Башлиев минал около лявата греда.
С гол от съблекалнята стартира второто полувреме. Стоян Предев центрира от ляво и Йордан Йорданов засече с глава в мрежата. От "Левски " претендираха за нарушаване при офанзивата на Предев, а основният арбитър Владимир Вълков сподели жълти картони на Даниел Кутев и на треньора Венци Иванов. В 53-та мин. реферът подвигна втори жълт и червен картон на Николов, за нарушаване в централната част на терена, което единствено той видя.
Въпреки, че останаха с човек по-малко футболистите на "Монтана " на два пъти накараха вратаря Деян Вълков да демонстрира класа избивайки в корнер далечни удари на Йорданов и Атанас Карачоров. При втория си опит Йорданов направи 2:0 с топовен шут под гредата на дъгата пред наказателното поле.
След гола домакините се върнаха в отбрана и минута преди да изтече постоянното време Кристиян Григоров засече с глава центриране от дясно от корнер на Даниел Пехливанов оформяйки крайния резултат.

"Монтана " - "Левски " (Лом) 2:1

"Монтана ":12.Петър Петров, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап, 2.Стоян Предев, 33.Стефан Цонков,13.Йордан Йорданов, 15.Атанас Карачоров,18.Николай Николов, 9.Румен Георгиев (46-19.Росен Кръстев), 22.Стефан Каменов, 11.Аспарух Смилков (90+4-17.Идрисс Фудил). Треньор: Светлан Кондев.

"Левски ": 1.Деян Вълков, 4.Николай Христов-кап. (84-6.Гален Ненов), 15.Лъчезар Георгиев (84-5.Кристиян Григоров), 22.Цвети Неделчев (73-17.Балианга Танга),13.Раиф Мурадов, 11.Васил Сапунджиев, 7.Георги Цеков (84-77.Даниел Пехливанов), 8.Даниел Кутев, 9.Андон Гущеров, 21.Мохамед Сила, 10.Йордан Георгиев (65-14.Дамиен Мари). Треньор: Венци Иванов.

Голмайстори: 1:0 Йордан Йорданов (46), 2:0 Йордан Йорданов (78), 2:1 Кристиян Григоров (89).

Главен арбитър: Владимир Вълков.
Асистенти: Николай Чакъров, Янко Чакъров.

Жълти картони: Иван Михов, Николай Николов (Монтана); Лъчезар Георгиев, Йордан Георгиев, Даниел Кутев (Левски).
Червен картон: Николай Николов (53-та мин. Монтана).

Стадион: „ Огоста “-500 фенове.
Източник: bulnews.bg