Отборът на "Монтана" спечели с 2:0 на собствен терен срещу

...

Монтана не сгреши у дома срещу Лудогорец II /снимки/

Отборът на "Монтана " завоюва с 2:0 на личен терен против втория отбор на "Лудогорец " (Разград). И двата гола паднаха през първото полувреме, вкараха ги Тони Тасев от дузпа и Атанас Илиев, който излезе отпред при топ-стрелците с 4 попадения от началото на сезона. Заради наказване старши треньорът на монтанци Ферарио Спасов изгледа мача измежду феновете, а директиви от пистата даваше помощникът му Светлан Кондев. Срещата стартира с минута безмълвие в памет на починалите в злополуката в Искърското дефиле.
Домакините постановиха надзор още през цялото време и сътвориха първата си рискова обстановка за гол в 11-та мин., когато Тони Тасев нахлу в наказателното поле, само че се забави с удара, а по-късно стреля в навън. В 27-та мин. от фал отсъден на границата на пеналта Доминик Янков от гостите изпрати топката в напречната греда. Две минути по-късно Лъчезар Ковачев задържа неуморимия Тасев с ръка в наказателното поле и пострадалият извърши тъкмо отсъдената дузпа. В 34-мин. Йордан Йорданов засече с глава центриране от дясно от корнер, само че вратарят Даниел Наумов мазета. 2:0 направи в 38-та мин. Атанас Илиев. Тогава централният нападател на монтанци приключи с безмилостен удар с левачката образцова офанзива стартирана от Тасев и траяла през Николай Цветков-Демона, който смъкна с гърди на Илиев и той не остави никакъв късмет на Наумов.
След почивката "Монтана " понамали малко темпото. От това се възползваха разградчани, които в 62-та мин. сътвориха най-чистото си състояние за гол. Денислав Александров центрира от ляво и Адриан Димитров останал самичък против вратаря Ивайло Василев не съумя да го преодолев. В ответната офанзива Атанас Илиев насочи топката с глава към вратата, само че право в ръцете на вратаря. В 84-та мин. влезлите като запаса Димитър Георгиев и Владислав Мисяк комбинираха между тях, само че последният би право в тялото на Даниел Наумов. Малко по-късно Доминик Янков направи прекрасен рейд по десния фланг, ни би над вратата. След това пък вратарят Ивайло Василев мазета мощния шут на Денислав Александров.

Монтана - Лудогорец II 2:0

"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Сергей Георгиев, Айкут Рамадан (65-Димитър Георгиев), Атанас Илиев (73-Димитър Илиев), Николай Цветков, Тони Тасев (78-Владислав Мисяк). Треньор: Светлан Кондев.
"Лудогорец II ": Даниел Наумов, Илкер Будинов, Преслав Петров, Лъчезар Ковачев, Сердан Юсуфов, Олег Димитров-кап., Ерол Дост (67-Стефан Методиев), Доминик Янков, Иван Йорданов (78-Георги Стоянов), Денислав Александров, Мартин Милков (59-Адриан Димитров). Треньор: Радослав Здравков.

Голмайстори: 1:0 Тони Тасев (27-дузпа), 2:0 Атанас Илиев (38).
Главен арбитър: Иван Иванов.
Асистенти: Георги Георгиев, Николай Попниколов.
Жълти картони: Тони Тасев, Айкут Рамадан (Монтана); Лъчезар Ковачев, Стефан Методиев (Лудогорец II).