Отборът на Монтана спечели с 2:0 като гост на дубъла

...

Монтана постави на колене ЦСКА 1948 II

Отборът на " Монтана " завоюва с 2:0 като посетител на дубъла на ЦСКА 1948 в последна среща от XXIV кръг на шампионата на Втора професионална лига.
С триумфа си възпитаниците на Николай Митов останаха единствено на точка от третото място, което дава правото на бараж и на две от директна промоция за  елита. Емил Янчев и Владислав Цеков-Каската бяха точни на стадион „ Царско село “. За Янчев това е първи гол с екипа на монтанци, а за Каската попадението е под номер 5.
Гостите бяха по-активни през първото полувреме, само че не съумяха да основат чиста голова обстановка пред вратата Леви Нтумба. Емил Янчев и Стивън Кирилов пробваха удари от дистанциия, а след осъществяване на фаул Димитър Буров стреля до дясната греда.
След почивката " Монтана " заигра още по-агресивно и това даде  резултат. В 53-та мин. Петър Атанасов и Стивън Кирилов комбинираха, последва подаване към Емил Янчев в пеналта и той с гръмък удар изпрати топката под гредата 0:1 на 195-сантиметровият френски пазач на домакините. След като поведоха монтанци станаха цялостни господари на терена и Кевин Беманга и Филип Ежикеизпуснаха да повишат. Никола Борисов пък засече с глава центриране от корнер в 74-та мин., само че не откри задачата.
Пет минути преди края на мача превъзхоството на гостуващия отбор бе материализирано с втори гол. Вкара го Владиислав Цеков-Каската след асистенция на Кевиин Беманга.

ЦСКА 1948 II – " Монтана " 0:2

ЦСКА 1948 II: Леви Нтумба, Пиер Ндифон, Ерденис Гурища, Рафаил Пърликов, Радослав Илиев, Мартин Атанасов-кап., Том Зарандона, Диедри Коуаси (26-Виктор Василев), Марто Бойчев, Ивайло Марков (61-Михаил Цонев), Борис Димитров. Треньор: Валентин Илиев.

" Монтана ": Васил Симеонов, Петър Атанасов, КостадинИлиев, Димитър Буров, Никола Борисов, Емил Янчев (82-Стефан Каменов), Стивън Кирилов (76-Кристиян Тасков), Франк Ландри (82-Антон Тунгаров), Филип Ежике (76-Владислав Цеков), Илия Русинов (41-Александър Аспарухов), Кевин Беманга. Треньор: Николай Митов.

Голмайстори: 0:1 Емил Янчев (53), 0:2 Владислав Цеков (85).

Главен арбитър: Димитър Димитров.
Асистенти: Мартин Ангелов, Радослав Вутов.

Стадион: „ Царско село ”-80 фенове.
Източник: bulnews.bg