Отборът на "Монтана" спечели измъчена победа с 1:0 над "Марек"

...

Стефан Цонков разплака Марек в добавеното време /снимки/

Отборът на "Монтана " завоюва измъчена победа с 1:0 над "Марек " (Дупница) в среща от XV кръг на шампионата на Втора лига играна на стадион „ Огоста “.
Централният бранител Стефан Цонков донесе трите точки за домакините в третата минута на добавеното време. Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на някогашния футболист на "Септемврийска популярност " и "Ботев " (Враца) Ради Бельов.
Монтанци имаха териториално предимство през целия мач, само че съумяха да основат най-чистите си обстановки за гол чак в самия му край. През първото полувреме Мехди Уамри и Идрисс Фудил се регистрираха с по един шут отвън обсега на вратата. В началото на второто пък Стефан Каменов и Лиандро Мартис пробваха удари от междинна отдалеченост, с които само че не затрудниха вратаря Пламен Младенов. Гостите едвам не откриха резултата в 78-та мин., когато Милен Иванов изстреля снаряд от 35 метра, само че Ферди Мюмюнов внимаваше и мазета в корнер.
В 87-та мин. Росен Кръстев се пребори за една топка в наказателното поле с Румен Гьонов и я изпрати в мрежата, само че основният арбитър Иван Иванов видя нарушаване в офанзива и не зачете попадението. Секунди по-късно Мехди Уамри нахлу в пеналта продолявайки Тони Стоичков и стреля с левачката, само че в напречната греда. Заради многото направени смени и откровените симулации за бавене на времето, от страна на футболистите на "Марек ", бе обещано шестминутно продължение. В първата му минута дупничани проведоха бърза контаатака, при която Димитър Атанасов се озова самичък против вратаря, само че стражът на "Монтана " излезе, съкрати ъгъла и по този начин предотварти сигурен гол.
В 93-та мин. монтанци ликуваха. Уамри получи топката вдясно и с пас сред двама бранители на гостите откри връхлитащия от задна линия Стефан Цонков, който засече под гредата за 1:0.

"Монтана " – "Марек " (Дупница) 1:0

"Монтана ": 1.Ферди Мюмюнов, 15.Атанас Карачаров (86-4.Даниел Стоянов), 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 10.Владимир Айтов, 13.Йордан Йорданов, 7.Лиандро Мартис (75-19.Росен Кръстев), 22.Стефан Каменов, 20.Владислав Цеков (86-18.Николай Николов), 17.Идрисс Фудил, 24.Мехди Уамри. Треньор: Светлан Кондев.

"Марек ": 12. Пламен Младенов, 45.Румен Гьонов, 5.Антонио Арсов, 3.Тони Стоичков (90-4.Иван Влахов), 44.Христо Каймакански, 14.Александър Близнаков-кап., 77.Милен Иванов, 8.Кристиян Любенов (61-61.Филип Ангелов), 11.Димитър Владимиров (84-18.Алхоусейн Кейта), 19.Димитър Панталев (61-17.Димитър Атанасов), 7.Симеон Димитров (84-27.Соу Яя). Треньор: Васил Павлов.

Голмайстор: Стефан Цонков (90+3).

Главен арбитър: Иван Иванов.
Асистенти: Борислав Колев, Иван Иванов.

Жълти картони: Йордан Йорданов (Монтана); Александър Близнаков, Милен Иванов (Марек).

Стадион: „ Огоста”-20 фенове.
Източник: bulnews.bg