Отборът на "Монтана" си тръгна с победа от лагера в

...

Монтана надви румънци на тръгване от Банско

Отборът на "Монтана " си потегли с победа от лагера в Банско. В последната си контролна среща в пиринския балкан воденият от треньора Владимир Иванов-Фугата отбор се наложи с 2:1 над румънския "Дунарея " (Кълъраш). Гостите от Северната ни съседка вкараха с глава за 0:1 в 33-та мин. Още до почивката монтанци можеха да изравнят, само че Мирослав Антонов-Чилика пропусна да се разпише изведен самичък против вратаря.
През второто полувреме Монтана потегли по-смело в офанзива и в 56-та мин. Тони Тасев възвърне равенството, откакто засече в мрежата центриране от дясно на Борислав Дамянов. Пълният поврат в мача стана факт в 67-та мин. Тогава Николай Цветков-Демона центрира паралелно на голлинията, на далечната греда дебнеше Атанас Илиев и за голмайстор от неговия диаметър не бе проблем да изпрати топката в мрежата.
Проверката с "Дунарея " бе последна за "Монтана " от лятната предсезонна подготовка. Преди нея монтанци победиха с 3:1 "Спартак " (Плевен) и с 3:2 "Академия Пандев " (Струмица Северна Македония) и отстъпиха с 0:2 от "Локомотив " (Пловдив). След днешната контрола тимът получи два три дни почивка, а от понеделник до началото на шампионата ще тренира на клубната си база в спортния комплекс „ Огоста”. На старта на новия сезон във Втора професионална лига "Монтана " ще гостува на "Кариана " в Ерден (20 юли, 18:30 часа).

"Монтана ": Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Йордан Йорданов, Николай Минков, Димитър Илиев, Мирослав Антонов, Николай Цветков, Тони Тасев (Васил Симеонов, Иван Калайджийски, Галин Ташев, Борислав Дамянов, Атанас Илиев, Кристиян Апостолов, Пиер Пиеров, Владислав Цеков). Треньор: Владимир Иванов.
Източник: bulnews.bg