Отборът на "Монтана" продължава с неубедителните си изяви в първенството.

...

Монтана се издъни на „Огоста“ и сдаде второто място /снимки/

Отборът на "Монтана " продължава с неубедителните си изяви в шампионата. Воденият от треньора Стефан Генов отбор изненадващо приключи наедно 2:2 на личен терен с "Ботев " (Гълъбово) и се смъкна с едно място в класирането. Монтанци към този момент са трети за сметка на "Арда ", като двата тима са с по 50 точки, само че кърджалийци имат преимущество от директните дуели. Домакините играха повече от час с 10 души, откакто Борислав Стойчев бе изпъден с червен картон.
Мачът стартира чудесно за "Монтана ". Още във втората минута пред Атанас Илиев се откри добра опция, само че вратарят Пламен Колев мазета мощния му удар. Четири по-късно обаче Илиев засече с глава центриране от корнер на Тони Тасев и откри резултата. Малко по-късно гол на Тасев бе анулиран поради противоречива засада. В 20-та мин. Габриел Диманов изпусна да изравни, изведен самичък против вратаря Ивайло Василев той изпрати топката около дясната греда.
Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Тогава Борислав Стойчев спря с нарушаване пред наказателното поле Иван Винков, който се откъсваше самичък против вратаря и основният арбитър Красен Георгиев му подвигна пряк червен картон. До края на полувремето гостите изнесоха по-напред играта, само че по този начин и не сътвориха рискова обстановка за гол.
След почивката футболистите на "Ботев " потеглиха по-смело в офанзива и в 58-та мин. Иван Тошевнахлу отляво в пеналта, само че вратарят Василев се хвърли в краката му и избави.В 61-та мин. Винков центрира от дясно и Джунейт Яшар с глава изпрати топката в мрежата за 1:1.Седем минути по-късно Тошев изпусна да се разпише на празна врата.
Монтанци още веднъж поведоха в 70-та мин. Тони Тасев центрира от дясно от фаул, а Атанас Илиев засече от въздуха топката и с десния крайник я изпрати в долния ляв ъгъл. В 76-та мин. Илиев напредна от ляво и пусна към Тасев, само че той шутира над вратата. Резервата Рангел Абушев донесе точката за "Ботев " в 89-та мин., засичайки с глава балонно центриране от дясно.

"Монтана " – "Ботев " (Гълъбово) 2:2

"Монтана ": Ивайло Василев, Румен Трифонов, Борислав Стойчев, Галин Ташев, Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Тони Тасев, Никола Гавов(46-Владислав Мисяк), Атанас Илиев (79-Мирослав Антонов), Николай Цветков, Сергей Георгиев-кап.
"Ботев ": Пламен Колев, Бейсим Бейсим, Габриел Диманов, Георги Търтов, Джунейт Яшар, Иван Тошев (73-Емилиян Зотев), Иван Винков, Исус Ангелов, Николай Янков-кап., Пламен Коларов, Цветелин Радев. Треньор: Саша Симонович.

Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (6), 1:1 Джунейт Яшар (61), 2:1 Атанас Илиев (71), 2:2 Рангел Абушев (89).

Главен арбитър: Красен Георгиев.
Асистенти: Александър Атанасов, Живко Петров.
Жълти картони: Тони Тасев, Сергей Георгиев, Николай Цветков (Монтана); Габриел Диманов, Николай Янков, Рангел Абушев (Ботев).
Червен картон: Борислав Стойчев (Монтана).

Стадион: „ Огоста”-400 фенове.
Източник: bulnews.bg