Отборът на Монтана постигна категоричен успех с 4:1 над Крумовград

...

Монтана разнебити с 4:1 Крумовград /снимки/

Отборът на " Монтана " реализира безапелационен триумф с 4:1 над " Крумовград " в дербито от 16-ия кръг на Втора професионална лига.
В воин за домакините се трансформира Борислав Дамянов, който заби хеттрик във вратата на Благой Макенджиев. Фудил Идрис също се разписа за " сините ", а прецизен за отбора на Велислав Вуцов бе Джунейт Яшар.
Двубоят стартира мечтано за гостите, които откриха резултата след единствено 120 секунди игра. Красимир Илиев центрира в наказателното поле към Джунейт Яшар, който с глава майсторски матира Петър Петров.
Отговорът на " Монтана " бе мигновен. В 7-ата минута Мартин Сандов достави подаване към Борислав Дамянов, който се извиси и с глава изравни резултата.
Две минути по-късно " сините " направиха цялостен поврат. Фудил Идрис се разписа с удар от към 16 метра. С асистанция се отличи създателят на първия гол Борислав Дамянов.
В 43-ата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто основният арбитър Ивелин Занев изгони Джеферсон, който мазета топката с ръка, която влизаше във вратата. До обстановката се стигна след неточност на Благой Макенджиев, който изпусна центриране, след което Костадин Ничев се опита да поправи грешката, само че изчистването му с глава нацели горната греда, а кълбото попадна във футболист на домакините, който се опита да се разпише, само че Джеферсон мазета с ръка. Реферът уточни бялата точка, а зад топката застана Димитър Буров, който стреля в десния ъгъл, само че Благой Макенджиев избави.
В 59-ата минута Борислав Дамянов още веднъж заплаши вратата на " жълтите ", само че Благой Макенджиев се оправи.
В 70-ата минута Тони Иванов центрира от десния фланг по земя към Борислав Дамянов, който без проблеми заби втория си гол в конфликта.
Десет минути по-късно Борислав Дамянов осъществя своя хеттрик с компактен удар с левия крайник от границата на наказателното поле.
До края на срещата домаките направляваха напълно събитията на терена и разумно стигнаха до разгромния триумф.
По този метод " Монтана " се приближи на 2 точки от шестото място, което се заема точно от " Крумовград ".

" Монтана " - " Крумовград " 4:1