Отборът на "Монтана" победи със 77:60 "Берое" (Стара Загора) и

...

Баскетболистките на Монтана поведоха на Берое /снимки/

Отборът на "Монтана " победи със 77:60 "Берое " (Стара Загора) и поведе с 1:0 във финалната серия за купата в „ А” група. Пред 300 фенове в зала „ Младост” домакините започнаха по-добре и на полувремето се отдръпнаха с преднина от 22 точки.
Гостите обаче не се отчаяха и завоюваха третата част с 24-12. В четвъртата възпитаничките на треньора още веднъж постановиха превес и стигнаха до безапелационния си триумф. С 23 точки капитанката на "Монтана " Димана Макариева стана топ-реализатор на дуела. Христина Иванова добави 20 т. за победителките. За "Берое " Виолина Кочева се отличи с 13 т.
Във вторник, още веднъж от 18.30 часа е втората среща сред двата тима.

"Монтана " – "Берое " 77:60 (21:17, 26:8, 12:24, 18:11)

"Монтана ": Виктория Стойчева 5, Цветомира Шаренкапова 4, Димана Макариева 23, Даниела Петева 12, Христина Иванова 20 (Радостина Димитрова 8, Мария Желязкова 3, Надежда Симеонова 2, Дебора Филипова, Весела Тачева). Треньор: Стефан Михайлов.
"Берое ": Теодора Динева 4, Виолина Кочева 13, Габриела Николова 2, Габриела Костова 6, Гергана Иванова 4 (Александра Петрова 10, Евгения Нацкина 8, Ралица Нанева 7, Карина Константинова 4, Петя Бояджиева 2, Стефани Пендова, Виктория Иванова). Треньор: Татяна Гатева.
Съдии: Венцислав Великов, Милен Цветков, Николай Цинцарски.
Зала: „ Огоста”-300 фенове.
Източник: bulnews.bg