Отборът на Монтана победи с 3:1 Струмска слава в мач

...

Монтана си върна второто място

Отборът на Монтана победи с 3:1 Струмска популярност в мач от 27-ия кръг на Втора лига и по този метод се завърна на втората позиция във краткотрайното класиране. На два пъти се разписа централният нападател Атанас Илиев. Той откри резултата в 38-ата минута, а в 69-ата вкара за 3:0. Преди това Йордан Йорданов бе удвоил малко след подновяването на играта през втората част. Десетина минути преди края на срещата гостите съумяха да понижат до 3:1 с попадение на Антон Тунгаров, само че за повече отборът от Радомир нямаше сили.

Така Монтана събра 54 точки и още веднъж е на втора позиция в подреждането. Третият Арда е с една по-малко, а същият актив може да събере и ЦСКА 1948, в случай че победи при визитата си на Поморие на следващия ден.