Отборът на Монтана победи с 3:1 (20, -28, 14, 19)

...

Волейболистите на Монтана с първи успех в зала „Младост“ за 2024 г. /снимки/

Отборът на " Монтана " победи с 3:1 (20, -28, 14, 19) " Черно море " (Варна) в мач от ХVIII кръг на Супер Волей.
За водения от треньора Даниел Пеев отбор това бе първи триумф в зала „ Младост “ от началото на годината, откакто в предходните си три срещи записа загуби от ЦСКА (0:3), " Левски " (2:3) и " Пирин " (0:3).
" Монтана " изпита усложнения в първите два гейма, като затвори първия на 20, само че отстъпи във втория с 28-30. Най-лесно домакините завоюваха третата част, в която дадоха единствено 14 точки на противника си от Морската столица.
Полският диагонал Кристиан Валчак изригна с 25 точки (1 блок, 3 аса) и бе избран за MVP на мача, а бразилският център Бруно Рубо се отличи със 17 точки (8 блока, 1 ас) за 11-та победа на " Монтана " за сезона.
За " Черно море " ветеранът Мирослав Градинаров приключи с 15 т. (2 блока).
Източник: bulnews.bg