Отборът на "Монтана" отстъпи с 0:3 (-22, -23, -19) при

...

Монтана приключи със загуба редовния сезон, но докосва бронзовите медали

Отборът на "Монтана " отстъпи с 0:3 (-22, -23, -19) при гостуването си на ЦСКА в среща от XXII, финален кръг от постоянния сезон, на шампионата на Супер Волей.
Въпреки загубата възпитаниците на треньора Даниел Пеев резервираха третото място (равносилно на съвсем сигурни бронзови медали) в крайното класиране (17 победи, 5 загуби, 53-20, 49 точки), като за това им оказа помощ и отборът на "Левски ", който в другия мач в столицата победи "Пирин " (Разлог) с 3:0 (17, 24, 16). Така в започващите идната седмица плейофи "Монтана " ще се изправи против "Левски ", като ще има правото на едно домакинство допълнително.
В зала „ Васил Симов “ монтанчани започнаха със самочувствие и в първия гейм имаха безапелационна преднина, само че последва непредвиден срив и това бе употребявано от домакините. Във вторият играта на гостите не вървеше, само че при резултат 24-18, те записаха 5 поредни точки и бяха на път да изравнят, само че гейма приключи с сполучлива „ алена “ офанзива. Третата част ЦСКА доминираше и откакто поведе с 14-8, не позволи да бъде застигнат.
Капитанът на "Монтана " Радослав Попов бе най-резултатен за гостите с 13 точки (3 аса). С толкоз за ЦСКА приключи египетският диагонал Реда Хайкал.

ЦСКА – "Монтана " 3:0 (25-22, 25-23, 25-19)

ЦСКА: Иван Латунов 6, Делчо Раев 1, Георги Татаров 10, Реда Хайкал 13, Мартин Павлов 12, Петър Бъчваров 8 (Ивайло Стефанов, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Александър Попов.

"Монтана ": Радослав Попов 13, Димитър Калчев 10, Жулиен Георгиев 5, Стефан Чавдаров 4, Луис Видал 1, Максимилиан Талер (Любослав Симеонов 9, Мартин Кръстев 7, Стефан Георгиев 1, Георги Елчинов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Симеон Иванов, Добромир Добрев.

Зала: „ Васил Симов “-100 фенове.
Източник: bulnews.bg