Отборът на "Монтана" изпусна да спечели първата си победа за

...

Монтана изпусна Литекс /снимки/

Отборът на "Монтана " изпусна да завоюва първата си победа за сезона. На собствен терен воденият от треньора Светлан Кондев отбор направи 1:1 с "Литекс " (Ловеч). Без да основат нито една обстановка за гол гостите малко щастливо поведоха в резултата в самия завършек на първото полувреме. След час игра Росен Кръстев възвърне равенството с прекрасен удар в ъгъла.
Домакините започнаха със самочувствие и още при започване на два пъти пропуснаха да поведат. В 5-та мин. Идрисс Фудил шутира рисково, само че след рикошет в тялото на бранител топката излезе в корнер. Две минути по-късно пък удар на Стефан Христов бе блокиран. Последваха минути на равностойна игра. В 32-та мин. домакините извършиха заучено състояние от фаул, при което Стефан Цонков стреля с глава около дясната греда. В последната минута на първото полувреме вратарят на "Монтана " Марио Кирев излезе отвън наказателното поле, с цел да пресече мощно изритана напред топка, само че внимаваше да не извърши нарушаване и да получи червен картон, не съумя да почисти добре кълбото и Марк-Емилио Папазов вкара на празна врата.
Монтанци започнаха вихрено втората част и на два пъти пред влезлият като запаса Росен Кръстев-Роко се откриха положителни благоприятни условия за равнене. При третата такава обаче 193-сантиметривият таран попадна в прегръдките на своите съотборници. Това стана в 62-та мин., когато Кръстев укроти майсторски топката и с удар по земя я изпрати неспасяемо в долния десен ъгъл за 1:1. 120 секунди по-късно напречната греда избави гостите от втори гол, след положително взаимоотношение в пеналта сред Кръстев и Идрисс Фудил. До края на мача на два пъти Йордан Йорданов стреля над вратата, а футболистите на "Литекс " се прибраха в своята половина и с дружни старания съумяха да спасят едната точка.

"Монтана " – "Литекс " (Ловеч) 1:1

"Монтана ": 1.Марио Кирев, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап, 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков,13.Йордан Йорданов, 7.Крис Гади (63-15.Атанас Карачоров), 22.Стефан Каменов (63-18.Николай Николов), 9.Румен Георгиев (46-19.Росен Кръстев), 17.Идрисс Фудил (79-11.Аспарух Смилков), 99.Стефан Христов. Треньор: Светлан Кондев.

"Литекс ": 99.Илия Тренков, 3.Александър Ангелов, 14.Александър Бучков, 11.Галин Минков, 16.Иван Иванов, 22.Пламен Николов-кап., 12.Петър Чалъков (46-15.Калоян Стоилов), 23.Никола Георгиев, 8.Денислав Станчев (63-7.Реджеб Халил), 17.Марк-Емилио Папазов, 9.Стефан Неделчев (83-4.Адриан Гиргинов). Треньор: Живко Желев.

Голмайстори: 0:1 Марк-Емилио Папазов (44), 1:1 Росен Кръстев (62).

Главен арбитър: Йото Гарабедов.
Асистенти: Станислав Станев, Тодор Вуков.

Жълти картони: Стефан Каменов, Николай Николов (Монтана); Галин Минков, Петър Чалъков, Адриан Гиргинов, Калоян Стоилов (Литекс).

Стадион: „ Огоста “-300 фенове.
Източник: bulnews.bg