Отборът на "Монтана" допусна домакинска загуба от "Нефтохимик" с 2:3

...

Монтана загуби третия мач срещу Нефтохимик след тайбрек /снимки/

Отборът на "Монтана " позволи домакинска загуба от "Нефтохимик " с 2:3 (18, -22, 19, -19, -11) в среща №3 от ½ финалните плейофи за купата в шампионата на Супер Волей.
С триумфа си гостите поведоха с 2-1 в серията, я която се играе до три победи.
Заради наказване треньорът на бургазлии Николай Желязков нямаше право да води мача, само че бе седнал на първия ред и от там несмущаван даваше директиви при всяко спиране на играта. Направи усещане, че съдиите нито един път не му направиха забележка.
Волейболистите на "Монтана " започнаха стремително мача, в средата на гейма направиха мощна серия, която докара до разлика от 9 точки и след по-малко от 18 мин. всичко завърши. Във втория превес имаха гостите и макар, че на няколко пъти домакините съумяха да съкратят дистанцията до поврат не се стигна. Третата част потегли оспорвано с задатък от 1-2 точки в интерес на Нефтохимик, само че резултатът бе подравнен за 10-10 и до края монтанският отбор доминираше, като всичко завърши с ас на Любослав Симеонов.
Четвъртата стартира с сполучлива офанзива и точка непосредствено от сервис на Стефан Чавдаров и "Монтана " поведе с 2:0. Опитният Николай Учиков обаче бе основата на подема на гостуващия отбор, който затвори гейма на 19. В тайбрека малшанс преследваше домакините в най-важните моменти и те го изгубиха с 11-15, а с това и мача. Четвъртата среща е през днешния ден, от 19:00 часа и още веднъж ще бъде излъчена директно по Диема спорт 2. Момчетата на треньора Даниел Пеев обаче се нуждаят от поддръжката на своите почитатели и те ще бъдат в зала „ Младост “.
Любослав Симеонов бе най-резултатен за "Монтана " с 20 точки (3 аса, 1 блокада), с една по-малко от него приключи капитанът Радослав Попов (2 аса, 3 блокади). Над всички в състава на "Нефтохимик " бе Николай Учиков, който означи 20 точки (1 ас, 2 блокади), 19 точки за спечелилите добави Юлиус Фиркал (2 аса).

"Монтана " - "Нефтохимик " (Бургас) 3:1 (25-18, 22-25, 25-19, 19-25, )

"Монтана ": Радослав Попов-кап. 19, Димитър Калчев 15, Любослав Симеонов 20, Стефан Чавдаров 16, Максимилиан Талер 2, Мартин Кръстев 1 (Луис Видал 8, Георги Елчинов, Жулиен Георгиев 1, Стефан Георгиев, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Нефтохимик ": Юрий Фиркал 19, Николай Колев 14, Калоян Балабанов 11, Николай Учиков 20, Александър Туш 3, Николай Николов-кап. 10 (Любослав Телкийски, Тодор Димитров, Мартин Иванов-либеро). Треньор: Кирил Донев.

Съдии: Добромир Добрев, Ваня Първанова.

Зала: „ Младост “-600 фенове.
Източник: bulnews.bg