Отборът на Монтана 2003 загуби от черногорския Будучност с 59:82

...

Монтана 2003 започна новия сезон в Адриатическата лига с поражение от Будучност

Отборът на Монтана 2003 загуби от черногорския Будучност с 59:82 (14:18, 22:17, 12:25, 11:22) като хазаин в зала „ Младост “ в Монтана в първия си мач от група „ Б “ от новия сезон в Адриатическата лига по баскетбол за дами. Двубоят бе дебютен за новия старши треньор на Монтана 2003 Преслав Пешев отпред на отбора.

Българският вицешампион, четвърти от последното издание на интернационалния шампионат, изостана с 4:14 по-късно повече от седем минути игра при започване на мача, само че до края на първата част навакса изоставането си единствено до 4 точки при 14:18. Последва по-добра втора четвърт за домакините, които взеха преднина от точка на почивката - 36:35.

Пред второто полувреме обаче баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха самодейността и гостите натрупаха задатък от 12 точки преди заключителните 10 минути, повеждайки 60:48. До края вицешампиона в Адриатическата лига Будучност усилваше преднината си, която доближи 24 точки.

Българският отбор направи повече неточности от противника (19-9), а гостите бяха по-ефективни при стрелбата от игра (41%-33%).

Американката Тая Робинсън бе най-резултатна за състава от Монтана с 22 точки, 8 битки и 2 асистенции, сънародничката й Катин Терей Бригс приключи с " дабъл-дабъл " от 13 точки и 10 битки, а третата американска спортна в българския състав Адисън Ричардс се регистрира единствено с 2 точки и 5 битки. Преслава Колева добави 8 точки и 9 битки.

За Будучност Драгана Домужин осъществя 26 точки и 5 битки.

В идната си среща от Адриатическата лига Монтана 2003 ще гостува на босненския Бановичи на 11 октомври. Преди това тимът ще одобри Локомотив София на 7 октомври в мач от първия кръг на българския шампионат - А група.