Монтана 2003 за пръв път ще играе за титлата в Адриатическата лига
Отборът на Монтана 2003 ще играе за пръв път в своята история за купата в Адриатическата лига.
В полуфинална среща от шампионата, която се игра в Подгорица, българският първенец надигра със 70:60 (17:19, 22:12, 15:13, 16:16) сръбския гранд Партизан и в утрешния ден ще се изправи в мача за трофея против спечелилия от двойката сред домакина Будучност и словенския Цинкарна Целе.
След равностойна първа четвърт, която приключи 19:17 в интерес на Партизан, Монтана взе отчетливо преимущество във втората част, в която се наложи с 22:12 и на полувремето водеше с 39:31. Българският отбор продължи да управлява играта и през второто полувреме и в нито един миг разликата не падна под шест точки. Малко преди края Монтана поведе даже с 15 точки след два тъкмо изпълнени наказателни удара от Радостина Христова, което бе и най-голямата разлика в мача.
Най-полезна за победителките бе тъкмо Христова с 23 точки. Даниела Уолън добави 21 точки, а Дения Дейвис-Стюарт приключи с 9 точки и 14 овладени битки.
За Партизан Изабел Вареджао бе над всички с 21 точки, само че никоя от останалите ѝ съотборнички не вкара повече от осем.
През последните години Монтана е постоянен участник във Финалната четворка на Адриатическата лига, само че досега състезателките на Мирослав Попов в никакъв случай не се бяха класирали на край. Те имаха четири класирания на третото място, последното от тях през предишния сезон.
За последно шампионатът бе извоюван от български тим през сезон 2020/21, когато първенец стана Берое. В идващите три издания първенец стана Цинкарна, а през предходната година триумфът бе за черногорския Будучност.
В полуфинална среща от шампионата, която се игра в Подгорица, българският първенец надигра със 70:60 (17:19, 22:12, 15:13, 16:16) сръбския гранд Партизан и в утрешния ден ще се изправи в мача за трофея против спечелилия от двойката сред домакина Будучност и словенския Цинкарна Целе.
След равностойна първа четвърт, която приключи 19:17 в интерес на Партизан, Монтана взе отчетливо преимущество във втората част, в която се наложи с 22:12 и на полувремето водеше с 39:31. Българският отбор продължи да управлява играта и през второто полувреме и в нито един миг разликата не падна под шест точки. Малко преди края Монтана поведе даже с 15 точки след два тъкмо изпълнени наказателни удара от Радостина Христова, което бе и най-голямата разлика в мача.
Най-полезна за победителките бе тъкмо Христова с 23 точки. Даниела Уолън добави 21 точки, а Дения Дейвис-Стюарт приключи с 9 точки и 14 овладени битки.
За Партизан Изабел Вареджао бе над всички с 21 точки, само че никоя от останалите ѝ съотборнички не вкара повече от осем.
През последните години Монтана е постоянен участник във Финалната четворка на Адриатическата лига, само че досега състезателките на Мирослав Попов в никакъв случай не се бяха класирали на край. Те имаха четири класирания на третото място, последното от тях през предишния сезон.
За последно шампионатът бе извоюван от български тим през сезон 2020/21, когато първенец стана Берое. В идващите три издания първенец стана Цинкарна, а през предходната година триумфът бе за черногорския Будучност.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




