Отборът на Монтана 2003 се наложи над сръбския Слога Пожега

...

Монтана извоюва трета победа в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 се наложи над сръбския Слога Пожега със 71:64 (27:13, 17:9, 10:21, 17:21) като хазаин в среща от група " В " на постоянния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за дами. Победата е трета поредна от четири изиграни срещи за българския състав, който излезе отпред във краткотрайното класиране в групата. Тимът на Слога позволи втора загуба също от четири мача.

Баскетболистките на Монтана 2003 започнаха доста съсредоточено, поведоха с 27:13 в първите 10 минути игра и поддържаха задатъка си до края, като завоюваха битката под кошовете (54-37).

На почивката преднината на домакините бе 44:22, а при започване на второто полувреме бе маркирана и най-голямата разлика от 27 точки.

До края на третата част състезателките на Слога понижиха малко изоставането си 43:54, само че Монтана 2003 не изпусна водачеството в последната четвърт.

Адисън Ричардс бе най-резултатна за домакините и оформи „ дабъл-дабъл “ от 22 точки и 12 битки. Друга от американките в българския състав Катрин Бригс също приключи с „ дабъл-дабъл “ от 19 точки и 16 битки, а третата - Тая Робинсън се регистрира 5 точки, 9 битки и впечатляващите 16 асистенции. Микаела Дамянова означи 12 точки.

За тима на Слога Пожега Марина Марчетич се регистрира с 25 точки и 8 битки.

На 1 ноември за Монтана 2003 следва посещение на черногорския Никшич, а преди този момент, на 28 октомври, отборът на старши треньора Преслав Пешев ще одобри Рилски състезател в българското състезание.