Отборът на Монтана 2003 поведе с 1:0 победи срещу Рилски

...

Монтана поведе в полуфиналната серия с Рилски спортист

Отборът на Монтана 2003 поведе с 1:0 победи против Рилски състезател в полуфиналните плейофи от женското баскетболно шампионата на България след триумф с 82:48 (23:17, 17:17, 23:10, 19:4) в първата среща от серията.

Играе се до две победи от три вероятни мача, като вторият дуел ще се организира на 21 април, петък от 18:00 часа в „ Арена Самоков “.

Ако се стигне до тъждество в серията 1:1 победи, то третият съдбоносен мач ще се състои на 23 април в Монтана от 18:00 часа.

Двата състава изиграха равностойна първа четвърт, минала с замяна на водачеството, само че домакините взеха 6 точки задатък след началните 10 минути – 23:17.

Със серия от 11:4 баскетболистките на Монтана 2003 усилиха преднината си до 13 точки при 34:21 в средата на втората част, само че гостите от Самоков съумяха да понижат пасива си до 34:40 на почивката.

Монтана 2003, който преследва първа купа от 2019 година насам, направи по-добра трета четвърт. Вицешампионките повишиха разликата до 19 точки и взеха задатък от 63:44 преди последните 10 минути, а в тях изцяло направляваха дуела и разрешиха на Рилски състезател да означи единствено 4 точки.

Шерин Сътерланд бе най-резултатна за Монтана 2003 с 21 точки, 9 битки и 3 асистенции, а Александра Петрова се включи с 19 точки и 6 битки. Анджелика Митрашинович пропусна дуела за домакините.

За Рилски състезател Ивана Бонева приключи с 16 точки и 3 битки, до момента в който Деница Манолова осъществя 13 точки и 8 битки.

В другата полуфинална серия Берое поведе на Шампион 2006 (София) с 1:0 откакто го надигра със 117:55 като хазаин в Стара Загора в първата среща.
Източник: novsport.com