Отборът на Монтана 2003 постигна шеста поредна победа в зона

...

Победи за Монтана 2003 и Берое в женското баскетболно първенство

Отборът на Монтана 2003 реализира шеста поредна победа в зона Запад на женското баскетболно състезание на България. Възпитаничките на Стефан Михайлов разгромиха гостуващия Шампион 2006 с 87:57 (33:10, 15:14, 23:14, 16:19). Баскетболистките от Монтана поведоха с 33:10 още след първата част и без напрежение завършиха дуела. За победителките Дебора Филипова осъществя 26 точки и направи 6 асистенции, а 13 добави Христина Иванова. Елена Димова се отличи с 19 точки и 11 битки за Шампион 2006, а Цветелина Димитрова приключи с 16 точки и 8 битки. Монтана 2003 е водач в класирането с шест победи от шест мача, а Шампион 2006 в на трето място с баланс 3-3.

В Самоков Рилски състезател загуби от Берое (Стара Загора) с 48:86 (14:22, 14:12, 1:30, 19:22) в мач от зона Изток. Старозагорки изиграха страхотна трета четвърт, в която означиха 30 точки против единствено една за домакините. Петя Бояджиева вкара 17 точки за Берое, Евгения Нацкина добави 15, а с 11 точки и 9 битки приключи Александра Петрова. За домакините се отличи Преслава Колева с 10 точки. Третият мач от днешната стратегия сред Хасково 2012 и Черно море Одесос в зона Изток беше отсрочен.